TÜRK YURDU’NUN KAPAĞI ÜZERİNE

Eylül 2007 - Yıl 96 - Sayı 241

 

Türk Yurdu’nun son sayısı seçim sonuçlarının yorumlanmasına ilişkin yazılarla yayınlandı. Ülke gündeminin en önemli konusunun ele alındığı bu sayının kapağında seçim sonuçların değerlendiren bir görüntü ve ifade kullanıldı. Siyaset tablosunun ne olduğunu çocuklar bile söyleyebilirler: Sonuçta siyasi iktidar anlamında AKP ile yola devam ediliyor ve MHP yeniden meclise girmiş bulunuyor.

Bu derece açık ve basit gerçeği yansıtan dergi kapağı ne yazık ki bazı zeka özürlüler tarafından Türk Ocağı’nın AKP ile el ele olduğu şeklinde aptalca bir yoruma dayanak yapılmaya çalışıldı. Üstelik bu hüküm bir internet sayfasında manşet olarak verildi.

Derginin içindeki yazıları, değerlendirmeleri okuma gereği duymadan milliyetçi değerler ve ülkücülük adına hüküm verdiğini zanneden bu zihniyetteki insanlara ve tepkilerine söyleyecek sözümüz yok. Çünkü böylelerine ne söylerseniz söyleyin yeterli algılama düzeyine, idrak ve anlayış imkânına sahip olmadıklarından anlamaları mümkün değildir. Acı olan kendini milliyetçi camiada tanımlayan bu tiplerin, bulundukları zekâ düzeyinin ve ruh sefaletinin farkında olmamalarıdır.

Bunlar okuma tembelliği, düşünme yetersizliği ve anlama kabiliyetsizlikleriyle malul olduklarının farkında olmadıklarından hadlerini bilmiyorlar, fütursuzca konuşuyorlar, web sayfası düzenlemeye bile kalkışıyorlar.

Biz camiamızın kamburunu oluşturan bu gibi zekâ özürlülere rağmen milliyetçi düşünce ve hareketin sağlam şekilde gelişeceğine, milletimizin geleceğini şekillendireceğine, Türkiye’yi ve Türk Dünyasını aydınlık yarınlara taşıyacağına yürekten inanıyoruz. Tek özellikleri fitne ve tezvirat oluşturmak, dedikodu yapmaktan ibaret bu beceriksiz, başarısız ve kıskanç güruhu sefaletleriyle baş başa bırakıyoruz.

 


Türk Yurdu Eylül 2007
Türk Yurdu Eylül 2007
Eylül 2007 - Yıl 96 - Sayı 241

E-Dergi: Ücretsiz

Sayının Makaleleri İncele