Türk Ocağı Türklüğün Direğidir

Mart 2021 - Yıl 110 - Sayı 403Saygıdeğer Türk Yurdu Okuyucuları,

Bu ay, Türk Ocağının kuruluş yıldönümüdür. 25 Mart 1912 tarihinde kurulan Türk Ocağı; 109 yıldır Türklüğün başına toplanan kara bulutları dağıtmak, önüne çekilen duvarları yıkmak, bileklerine dolanan zincirleri kırmak, hürriyet ateşini sonsuza dek harlamak için yalın kılış mücadele etmektedir. Çoğumuz bu mücadelenin farkında olmayabiliriz. Türklüğün direği, oba çadırını ayakta tutuyorsa bu böyle biline. Elbette, sadece Türk Ocağının mücadelesi yeterli değildir. Bu ülkenin, bütünüyle Türklüğün kaygılarını yüreğinde duyan her kişi, kurum ve kuruluş bu mücadelenin içindedir.

Türkiye, güçlü olmak zorundadır. Bunun için, varsa, içimizdeki “satkın / satılmış / hain / hayın / hayin / dönük / dönek / satlık can” olabilecekler, hak ettiklerini bulmalıdır. İyice anlaşılsın diye Türkçenin farklı lehçelerindeki kullanımlarını yazdık. İçeriden emin olduktan sonra dışarıda verilen, verilecek olan mücadelede mutlaka başarılı olunacaktır. Yoksa Türklük; Doğu Türkistan, Kırım, Tataristan, Batı Trakya, Suriye, Irak, İran gibi yerlerde zulüm görmeye, soykırıma uğratılmaya devam edecektir.

Korona virüsü salgını devam ediyor. Lütfen, hiçbir ayrıcalığa başvurulmaksızın bütün vatandaşlarımız kurallara uysun. Aksi hâlde evlere kapanmamızın olumlu sonucunu, ne yazık ki göremeyeceğiz. Nisan sayısında “salgın” konusunu ele alacak ve kapsamlı bir sayıyı size sunacağız.

Türk milliyetçiliği, son aylarda birçok aksakalını kaybetti. Son kaybımız, Türk iş dünyasının aksakalı, ülkücülerin kol kanat gereni, Türk Ocağı Danışma Kurulu Üyesi, hepimizin İdris Ağabey’i, İdris Yamantürk vefat etti. Allah rahmet eylesin. Önümüzdeki sayılarda, onun hatırasına ayrılmış bir dosya ile karşınızda olacağız. 

Gelecek sayılarda buluşmak üzere hoşça kalın!