Fikir ve Görüşlerini “Eleştirel Yazılar” Serisinde Toplayan Prof. Dr. Milay Köktürk: “Dünyayı Yeniden Okumadan Fikir Dünyamızı Yeniden İnşa Edemeyiz”

Haziran 2017 - Yıl 106 - Sayı 358

Türk Yurdu başta olmak üzere muhtelif dergilerde siyaset, felsefe, kültür, sanat ağırlıklı yazılar kaleme alan Prof. Dr. Milay Köktürk hocamızla, yeni çıkan üç kitabı ve bu kitaplarda değindiği çeşitli konular üzerinde söyleşi yaptık.


        - Milay Hocam, muhtelif dergilerde çıkan yazılarınızı topladığınız ve “Eleştirel Yazılar” adı altında yayınladığınız üç kitapla birlikte daha geniş bir kitleye ulaştınız. Türk Yurdu okuyucuları bu dergide çıkan birçok yazınızdan ötürü sizi zaten tanıyor ama ben yine de kendinizle ilgili birkaç şey söylemenizi rica etsem.

        - Tespitleriniz için teşekkür ederim. Dile getirdiğim fikirler gerçekten daha geniş bir kitleye ulaştıysa bu, bir düşünce insanı olarak beni mutlu kılar. Önemli olan, fikirlerin kitlelere ulaşmasıdır. Bunda en büyük pay, kitapları yayımlayan Ötüken Yayınevi’ndeki editörlerin, özellikle Kadir Yılmaz’ındır. Bunu zikretmeden geçmek olmaz.

        Bizim kuşağımız gençlik yıllarından itibaren ülkenin ve milletin bekası ...
Yazının devamını okumak için üye olun, abone üye için tıklayınız.

Türk Yurdu Haziran 2017
Türk Yurdu Haziran 2017
Haziran 2017 - Yıl 106 - Sayı 358

Basılı: 12 TL

E-Dergi: Ücretsiz

Sayının Makaleleri İncele